Dzień Edukacji i Kariery ścieżki edukacji

Podczas targów TRAKO swoje stoisko zaprezentuje Gdański Urząd Pracy. Jedna z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych jednostek publicznych służb zatrudnienia w Polsce. Doświadczeni eksperci oraz doradcy zawodowi czekać będą na terenie centrum konferencyjnego AmberExpo, aby wspólnie z gośćmi TRAKO porozmawiać o skutecznym budowaniu kariery, rozwoju zawodowym oraz najnowszych trendach HR. Na miejscu będzie można sprawdzić aktualną ofertę bezpłatnych szkoleń i kursów zawodowych, otrzymać informacje o zasadach odbywania płatnych staży, a także porozmawiać o warunkach, jakie należy spełnić, aby otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Ofertę Gdańskiego Urzędu Pracy uzupełni Aleja Rekrutacji, gdzie pod okiem praktyków będzie można m.in. przejść symulację rozmowy kwalifikacyjnej (również w języku angielskim), skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne czy wykonać profesjonalne zdjęcie do CV.

Tuż obok Alei Rekrutacji znajdą się natomiast stanowiska Centrum Rozwoju Talentów, które dla młodzieży przygotowało ofertę pod hasłem „Podróż po zawodach” w ramach czterech torów.

TOR PIERWSZY dotyczyć będzie ścieżki edukacyjno-zawodowej w obszarze branży transportu kolejowego. Uczestnicy dostaną garść niezbędnych informacji na specjalnie przygotowanych stoiskach. Od tego momentu aspekty związane z pracą na kolei nie będą miały dla nich tajemnic!

TOR DRUGI zamieni się w szczególne miejsce, przyjazne wszystkim osobom, które chciałyby uczestniczyć w indywidualnych poradach zawodowych.

TOR TRZECI powstanie dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę podczas dobrej zabawy. Na stoisku będzie można wziąć udział w quizach i grach branżowych oraz sprawdzić możliwości rozwoju przy pomocy interaktywnego informatora zawodowego.

Ostatni, TOR CZWARTY przeznaczony będzie dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o bezpłatnej ofercie Centrum, m.in. o planowanych wydarzeniach i nowych warsztatach, zarówno dla uczniów i studentów, jak i osób dorosłych, a także porozmawiać o tym jak wygląda proces doradczy.

Ciekawą propozycją przygotowaną przez Centrum będą również Wycieczki Zawodoznawcze, dzięki nim uczniowie gdańskich szkół średnich, technicznych i zawodowych będą mogli z blisko przyjrzeć się specyfice pracy w poszczególnych zawodach typowych dla sektora kolejowego, transportowego oraz logistycznego.